Жоро Миланов с асистенция, ЦСКА с победа (видео)

ЦСКА (Москва) победи Уфа с 2:0 в първия мач от 14-ия кръг на Премиер лигата. Московчани поведоха в резултата в 21-та минута с гол от дузпа, реализирана от Сергей Игнашевич. Българският национал Георги Миланов се появи в 46-та минута, сменяйки нападателя Сейду Думбия. Именно Миланов бе в основата на втория гол на ЦСКА - в 62-та минута българинът с отличен пас подаде на Зоран Тошич, който оформи крайния резултат в мача - 2:0.

В днешния мач вратарят на "армейците" Игор Акинфеев надмина рекорда на легендата на Спартак (Москва) Ринат Дасаев по брой "сухи мрежи" и е начело в класацията на клуб Лев Яшин. Днес Акинфеев запази мрежата си суха в мач номер 230. Предишният рекорд на Дасаев бе 229 мача без допуснат гол.

Клуб Лев Яшин е символичен клуб, в който влизат вратари, играещи или играли за руски и съветски клубове, които не са допуснали гол в повече от 100 мача. След днешната победа отборът на ЦСКА (Москва) е начело в руското първенство с 36 точки и един мач повече, следван от Локомотив (Москва) - 27 точки, Зенит - 25 точки, и други.