Мьонхенгладбах плаши Юве като деца на Хелоуин (видео)

Събудилият се от кошмара тим на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна седма поредна победа в Германия и вече е в топ 4. Днес "жребчетата" разгромиха Херта (Берлин) с 3:0 в столицата и вече имат шест поредни последователни успеха в Бундеслигата и един за Купата на Германия. С тази серия в първенството Борусия изпреварва дори Байерн (Мюнхен), като е най-силният отбор за последните шест кръга. Тук трябва да включим и бойкото 0:0 срещу Ювентус в Торино в Шампионската лига, което пък няма как да не стряска италианците преди предстоящата им визита в Германия след няколко дни.

Всичко това попада на сметката на новия треньор Андре Шуберт, който смени Люсиен Фавър след петте загуби в началото и веднага преобрази отбора. Така специалистът изравни рекорда на Вили Ентенман от 1982 г., когато Щутгарт печели първите си шест мача за първенство под негово ръководство.

Борусия наклони сериозно везните в своя полза в рамките на две минути в средата на първото полувреме, когато Оскар Венд и Рафаел донесоха солидна преднина от два гола. Интригата тотално изчезна малко след началото на втората част - в 54-ата минута, когато капитанът Гранит Джака направи 3:0 от дузпа.

Влезлият като смяна Александер Баумьохан вкара почетно за Херта в 82-ата минута, също от наказателен удар. В заключителните секунди обаче норвежкият национал Хаавард Нордтвайт заби кълбото за крайното 4:1.

С тази победа Мьонхенгладбах задмина берлинчани в класирането.