Волеро с Доби Рабаджиева с мощен старт в Шампионската лига

Швейцарският Волеро (Цюрих) с Добриана Рабаджиева записа успешен старт в група D на Шампионската лига, след като в първия си мач надигра с 3:0 (25:11, 25:18, 25:14) руския Уралочка (Екатеринбург).

Доминацията на Волеро бе смазваща, като преднината на тима достигаше 13 точки (16:3 при второто техническо прекъсване в първия гейм), а в края на първата и третата част швейцарският тим водеше с по 21:9!

Доби Рабаджиева бе в състава на Волеро и записа 5 точки (2 аса, 25 % в нападение), но тя изнесе основната тежест в посрещане с 88 % позитивно и 63 % отлично от 16 отиграни топки. Със 17 точки най-резултатна бе украинската нападателка Олеся Рихлюк (2 блокади, 50 % в атака).

В другия мач от тази група френският РС Кан (Кан), където през този сезон играе Гергана Димитрова, претърпя тежко поражение с 0:3 (23:25, 23:25, 15:25) при гостуването си на Визура (Белград), както се нарича вече Партизан.

С 16 точки се отличи Сара Лозо (2 аса, 1 блокада, 46 % в нападение), а за Кан Гери Димитрова се появи като резерва във втория и третия гейм, в резултат на което направи 2 точки (14 % в нападение). Кубинската й съотборничка Рейчъл Санчес отбеляза 14 (88 % в нападение).

В следващия кръг Уралочка приема Визура (Белград) на 11-ти ноември от 19:00 ч местно време, а Кан е домакин на Волеро ден по-рано от 21:00 ч б.в.