Питсбърг прекъсна серия от пет поредни победи на Вашингтон

Питсбърг се наложи над домакина Вашингтон с 3:1 и прекъсна серия от пет поредни победи на съперника в редовния сезон на Националната хокейна лига.

Марк-Андре Флюри се отличи с 33 спасявания за гостите, а Ник Бонино допринесе с гол с асистенция.
Столичани поведоха в 1:28 минута на третата част с попадение на Евгени Кузнецов, но 24 секунди по-късно Бо Бенет изравни.

Малко по-късно Фил Кесъл даде аванс на Питсбърг, а Бонино на празна врата реши всичко 1:43 минута преди края за петата победа в последните шест мача на тима си.

Отава спечели драматично канадското дерби срещу гостуващия Калгари с 5:4 след дузпи.

Кайл Търис и Мика Зибанеяд се разписаха при наказателните удари, а домакините прекъснаха серия от четири поредни загуби и записаха първия успех за сезона в собствената си зала "Канейдиън Тайър Сентър".

Търис се отличи с гол и асистенция в редовното време, а вратарят Крейг Андерсън завърши с 34 спасявания. Боби Райън, Зак Смит и Жан-Габриел Паго също се разписаха.
Сам Бенет завърши с гол и асистенция за Калгари, за който вкараха още Дъги Хамилтън, Джо Колборн и Крис Ръсел.

Нешвил надделя с 2:1 над домакина Сан Хосе и оглави класирането в Западното конференция.
Шведският нападател Кале Ярнкрок донесе успеха с точен удар в средата на третата част. Ерик Нистрьом също вкара за гостите, а вратарят Пека Рине спаси 20 изстрела.