Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Последната минута реши дербито на новаците (видео)

Фрозиноне надви драматично Карпи с 2:1 в дербито на новаците в Серия "А". Без българския национал Александър Тонев, който не беше в групата заради семейни проблеми, домакините стигнаха до така ценния успех с попадение в добавеното време на резервата Паоло Саммарко. Така Фрозиноне записа трета победа в последните си 5 мача и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите. Карпи пък е на дъното с актив от едва 5 пункта, колкото има и Верона. Загубата е още по-болезнена за гостите, защото само преди няколко дни отстъпиха на Болоня отново с попадение в последните секунди.

В първите минути удар на Марко Бориело затрудни Никола Леали, а Вид Белец трябваше да се намесва след изстрел на Даниел Чофани. Нулевото равенство се запази до почивката, а в началото на втората част Фрозиноне излезе напред след хитро отиграване на Федерико Дионизи. Той остави топката с пета за Чофани, който не сбърка. В следващите минути реферът отмени гол на Лука Паганини заради нарушение срещу вратаря Белец, а щастлив рикошет след удар на Лука Мароне позволи на гостите да изравнят.

В 72-ата минута и двата тима останаха в намалени състави след червени картони на Бориело и Данило Содимо. Изглеждаше, че равенството няма как да бъде променено, но в добавеното време Саммарко се промъкна между двама защитници и донесе успеха на Фрозиноне.