Драматични победи на Евертън и Хъл Сити за Купата на лигата в Англия

Тази вечер отборите на Евертън и Хъл Сити постигнаха измъчени победи с дузпи в турнира за Купата на лигата в Англия. В срещи от 1/8-финалната фаза на турнира двата тима се наложиха съответно над Норич и Лестър.

Срещата между Евертън и Норич завърши при резултат 1:1 в редовното време, като Себастиан Басонг откри резултата за "канарчетата" в 51-ата минута, но Леон Осман изравни за "карамелите" в 68-ата минута. Така се стигна до продължения и дузпи, където мърсисайдци се наложиха с 4:3 точни удара.

В същото време Хъл Сити и Лестър не си отбелязаха попадения в редовното време, но пък в продълженията първо Риад Марез даде преднина на гостите в 99-ата минута, а след това Абел Ернандес възстанови равенството в 105-ата минута. И в този мач се наложи да се бият дузпи, като победител излязоха "тигрите" с 5:4 в своя полза.