"Сан Мамес" се зарадва на класическа победа (видео)

Отборът на Атлетик Билбао записа четвърти пореден мач без загуба в Примера. Тази вече баските разгромиха с 3:0 на своя "Сан Мамес" новака Спортинг Хихон и се придвижиха на 12-о място във временното класиране. Отново решаващата фигура за успеха на тима беше Ариц Адурис. Опитният нападател отбеляза два от головете, а преди него се разписа и Маркел Сусаета.

Още в началото Адуриц можеше да открие резултата, но след центриране на Оскар де Маркос стреля в аут. "Лъвовете" все пак поведоха в 29-ата минута, когато хубава комбинация матира защитата на гостите и Сусаета насочи топката в мрежата. Малко преди почивката Адуриц покачи на 2:0, а в 67-ата минута отново той беше точен, този път с хубав удар по диагонала с левия крак.

Това бе гол номер 99 за тарана с червено-бялата фланелка. Загубата остави Спортинг малко над зоната на изпадащите с 9 точки.