Марио Гомес и компания разсипаха Мболи, Ето'о не помогна (видео)

В послден мач от 9-ия кръг на турското първенство Бешикташ разгроми като гост Анталияспор с 5:1 и увеличи прендината си на върха в класирането на 4 точки. "Черните орли" тотално надиграха амбициозния новак, за който през този сезон играят бившият вратар на Славия и ЦСКА Райс Мболи и камерунската суперзвезда Самуел Ето'о.

Неджип Уйсал откри резултата за гостите в 14-ата минута след лоша изява на Мболи, но Ето'о възстанови равенството малко по-късно. Камерунецът се възползва от рикошет в наказателното поле на Бешикташ и с мощен удар под гредата не остави шансове на Толга Зенгин.

В 27-ата минута Марио Гомес отново даде аванс на Бешикташ, а през второто полувреме грандът от Истанбул направи успеха си по-убедителен с три безответни гола. В 63-ата минута Гомес беше точен отново, като засече центриране от десния фланг, а до края на мача във вратата на Етої се разписаха още Олджай Сахан и Дженк Тосун.

Победата позволи на Бешикташ да събере 22 точки - с 4 повече от Галатасарай и Фенербахче, които направиха равенство в голямото дерби на кръга снощи. Анталияспор е на 7-о място с 14 точки.

АНТАЛИЯСПОР - БЕШИКТАШ 1:5
0:1 Н. Уйсал (14)
1:1 С. Ето'о (21)
1:2 М. Гомес (27)
1:3 М. Гомес (63)
1:4 О. Сахан (72)
1:5 Ч. Тосун (72)