Обамеянг не събува головите обувки (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) изигра нов атрактивен двубой, в който разгроми Аугсбург с 5:1 у дома в среща от десетия кръг на Бундеслигата и отново се доближи на 7 точки до лидера Байерн (Мюнхен). И този път звездата на вечерта беше Пиер-Емерик Обамеянг, който заби втори хеттрик в рамките на четири дни, след като по същия начин наказа и ФК Габала в Лига Европа в четвъртък. Така той вече има цели 22 гола във всички турнири от началото на сезона. В първенството те са 13 от 10 мача, с което беше подобрен рекордът на Лотар Емерих от 11 попадения в рамките на 10 кръга от сезон 1965/66.

Другите две попадения днес на сметката на "жълто-черните" реализира възвърналият отличната си форма Марко Ройс. Гостите намалиха за 1:3 чрез Раул Бобадийя в началото на втората част с попадение от засада, която съдиите не видяха. След като през миналия сезон баварците бяха една от приятните изненади, сега те са на последно място с притеснителните седем загуби до момента.

Борусия (Дортмунд) - Аугсбург 5:1

Футболистите на Томас Тухел се разправиха с гостуващия тим по безапелационен начин и дори пропуснаха да вкарат още 2-3 пъти. Обямеянг беше на крачка от попадение още преди изтичането на първата минута, но защитник в бяло се намеси. До 10-ата минута към Марвин Хитц вече бяха отправени пет шута и голът висеше на косъм. Стигна се до 18-ата минута, когато класическа многоходова акция от времето на Юрген Клоп завърши с пас към габонеца на празна врата и 1:0.

След само още 180 секунди Шинджи Кагава, отличил се днес с три асистенции, подаде към Ройс и резултатът стана 2:0. Ако изобщо е имало някаква интрига, то тя изчезна в 33-ата минута, когато пак Ройс насочи топката в мрежата за 3:0.

Аугсбург отговори с две смени на полувремето и втората част започна добре за баварския тим, който чрез Бобадийя в 49-ата минута намали преднината на домакините. При центрирането кък нападателя обаче имаше засада, но реферите не я маркираха и така голът беше зачетен. Петият от миналия сезон можеше и да се доближи до някаква сензация, но в 65-ата минута същият този Бобадийя пропусна да вкара за 2:3 от много добра ситуация.

След това Борусия не предостави никакви възможности и в заключителните пет минути Обамеянг реализира още два пъти.

В сряда и Дортмунд, и Аугсбург ще имат за съперници тимове от Втора Бундеслига в турнира за Купата на Германия.