Вердер нокаутира Майнц с три светкавични гола и сложи край на черната серия (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) сложи край на серията си от 5 поредни поражения в Първа Бундеслига. В мач от 10-ия кръг на германското първенство "бременските музиканти" сразиха с 3:1 като гости Майнц 05, в чийто състав отново не бе българският национален халф Тодор Неделев.

Гостите, които не бяха вкарали нито едно попадение в последните си три мача, нокаутираха съперника си с три гола в края на първото полувреме. Първо Антони Уджа изведе напред "бременските музиканти" в 39-ата минута с удар с глава отблизо след центриране отляво на Сантиаго Гарсия, след като секунди по-рано друг футболист на Вердер бе уцелил напречната греда. В 44-ата минута Уджа бе точен за 0:2 с удар отблизо, отново след центриране отляво на Гарсия. В третата минута на добавеното време на първата част и Фин Бартелс записа името си сред голмайсторите, изпращайки топката в мрежата от близко разстояние. Автор на попадението на утехата за Майнц пък стана японският нападател Йошинори Муто в последната минута.

След този успех Вердер събра 10 точки и е 14-и в класирането, докато Майнц 05 заема 13-ата позиция с 12 точки. Лидер е Байрен (Мюнхен) с пълен актив от 30 точки, следван от Борусия (Дортмунд) с 20 и Шалке 04 с 19. "Жълто-черните" от Дортмунд и "кралскосините" от Гелзенкирхен ще изиграят мачовете си от 10-ия кръг в неделя.