Лион си върна настроението срещу Тулуза

Лион разгроми с 3:0 Тулуза в двубой от 11-ия кръг на Лига 1 и си върна усмивките след загубата през седмицата от Зенит (Санкт Петербург) в Шампионската лига.

Със спечелените три точки Лион се изкачи на четвъртото място с 19, докато Тулуза върви 17-и с 8. Резултатът на "Жерлан" откри испанецът Серхи Дардер в 18-ата минута. Валбуена удвои в 69-ата, а влезлият като резерва Максуел Корне оформи крайното 3:0 в 84-ата минута.

При 1:0 Тулуза имаше своя шанс да изравни. След контраатака, Сомалия се откъсна и се озова сам пред вратаря Лопеш, който обаче успя да отклони топката в ъглов удар. При последвалото изпълнение нападател на Тулуза я прати в мрежата, но попадението беше отменено поради засада.