Френетична първа победа за Нюкасъл, Вайналдум с четири гола (видео)

Нюкасъл постигна първа победа през този сезон в Премиър лийг, след като разгроми у дома Норич с 6:2, благодарение на което "свраките" се измъкнаха от дъното във временното класиране. Над всички днес бе Жоржиньо Вайналдум, който отбеляза четири гола, а Муса Сисоко също имаше сериозен принос с трите си асистенции.

Двата отбора изиграха френетично първо полувреме, в което си отбелязаха пет гола. Домакините стартираха по-силно и излязоха напред в 14-ата минута. Сисоко намери много добре в наказателното поле Вайналдум, който стреля прецизно в далечния ъгъл. Малко след това Роби Брейди нацели гредата с удар от около 30 метра. В 20-ата минута Норич изравни. Мартин Олсон центрира перфектно отляво, а Диумерси Мбокани засече от въздуха на близката греда. Шест минути след това Сисоко отново намери много точно Вайналдум, който бе точен с глава - 2:1.

В 33-ата минута Айосе Перес покачи на 3:1. Първият му удар бе блокиран от Олсон, но след това топката стигна отново до него и той бе точен. Още в следващата минута "канарчетата" върнаха един гол. Олсон центрира добре към Редмънд, който засече от воле.

След почивката Норич опита натиск, но Нюкасъл разби своя съперник на контраатака. В 64-ата минута за пореден път Сисоко показа добър поглед и точно центриране, намирайки Митрович. Сърбинът овладя на гърди и стреля мигновено за 4:2, вкарвайки страхотен гол. Вайндалдум оформи своя хеттрик в 66-аминута, след като засече с глава центриране на Янмаат отдясно.

До края удар на Редмънд срещна гредата, а в 85-ата минута Вайналдум вкара четвъртия си гол в мача след страхотен удар от 25 метра.

В крайна сметка Нюкасъл заслужено стигна до първата си победа и се изкачи до 18-о място с актив от шест точки. Норич е 16-и с три повече.