Словения шокира световния шампион Полша и го отстрани от Евроволей 2015 (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Словения поднесоха най-голямата изненада на Евроволей 2015 в България и Италия, след като отстраниха световните шампиони от Полша.
1/4 Финал на Евроволей 2015 - Полша - Словения
Възпитаниците на легендарния Андреа Джани удариха “Дружина полска” с 3:2 (25:17, 25:19, 23:25, 19:25, 16:14) в първата 1/4-финална среща, която се игра в столичната “Арена Армеец”.
Словенците бързо взеха аванс от два гейма в началото на двубоя, но след това полският отбор се върна в срещата след трудно 25:23 в третия гейм. Полша уверено изравни резултата и доведе двубоя до тайбрек след 25:19 в своя полза.

Смяната на полетата в петия гейм дойде при 8:5 в полза на Словения, но поляците пропуснаха мачбол при 14:13. В края словенският състав направи три поредни точки и се поздрави с краен успех с 3:2 в мача.
Бартош Курек реализира 20 точки за Полша, а неговият съотборник Михал Кубяк добави още 19.
За победителите Тине Урнаут и Митя Гаспарини завършиха с по 17 точки.

В друга четвъртфинална среща от Евроволей 2015 Франция очаквано победи с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) срещу Сърбия в Бусто Арсизио.

ПОЛША - СЛОВЕНИЯ 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 14:16)

ПОЛША: Фабиан Джизга 4, Бартош Курек 20, Матеуш Мика 12, Михал Кубяк 20, Карол Клос 8, Матеуш Биениек 6 - Павел Заторски-либеро (Пьотър Новаковски, Давид Конарски, Гжегож Ломач, Рафал Бушек 2)
Старши-треньор: Стефан Антига
СЛОВЕНИЯ: Деян Винчич 4, Митя Гаспарини 17, Клемен Чебул 14, Тине Урнаут 17, Ален Пайенк 7, Ян Казамерник 6 - Яни Ковачич-либеро (Ален Скет 3, Ян Клобучар 2, Даниел консиля 3, Миха Плот-либеро)
Старши-треньор: Андреа Джани.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача СЛОВЕНИЯ - ПОЛША 3:2 - ТУК!!!