Магиите не помогнаха - Алексис Санчес се развихри и Чили удари Перу (видео)

Носителят на трофея "Копа Америка" Чили победи Перу с 4:3 като гост в мач от втория кръг на квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 година в зона Южна Америка. По два гола за чилийците отбелязаха Алексис Санчес и Едуардо Варгас. Санчес - една от звездите на Арсенал, бе точен за 0:1 в 7-ата минута с удар отблизо, но още в 10-ата нападателят на тима от ОАЕ Ал Джазира Джеферсън Фарфан изравни. Отново Фарфан даде аванс на "инките" в 36-ата минута от дузпа, но още преди края на първото полувреме гостите обърнаха резултата - 2:3. В 41-ата минута нападателят на Хофенхайм Едуардо Варгас реализира на празна врата за 2:2, а в 44-ата Санчес вкара втория си гол в срещата с прецизен удар по земя. В 49-ата минута Варгас се разписа за 2:4 с шут от границата на вратарското поле, а крайния резултат оформи бившият нападател на Байерн (Мюнхен) Паоло Гереро, който в момента играе за бразилския Фламенго.

В навечерието на мача перуански фенове-шамани пробваха да направят магия на Алексис Санчес, така че той да се представи лошо срещу "инките", но очевидно техните заклинания не помогнаха.

Алексис Санчес и Едуардо Варгас вече имат по 3 гола от началото на квалификациите, а Чили е един от трите отбора с 2 победи от 2 мача дотук. Другите два тима са Уругвай и Еквадор. Петкратният световен шампион Бразилия е на петата позиция с победа и поражение, а двукратният първенец на планетата Аржентина е на седмо място с равенство и загуба. Перу пък все още чака първата си точка.