Белгия и Уелс без грешка, Босна на бараж (видео)

Белгия и Уелс се класираха директно на финалите на Евро 2016 от група В на квалификациите, след като постигнаха победи в последния кръг. Най-голямата интрига в тази група беше кой ще играе на бараж като възможностите за това бяха три, но в крайна сметка Босна и Херцеговина победи  като гост с 3:2 Израел и заслужи повторен шанс за класиране във Франция догодина.

Белгия спечели групата с 23 точки, след като победи у дома Израел с 3:1. Първото полувреме мина без попадения, но  след почивката паднаха цели четири гола. "Червените дяволи" откриха чрез Мертенс в 64-ата минута, а в 78-ата минута Де Бройне удвои. Азар покачи на 3:0 в 84-ата минута, а гостите релизираха почетен гол чрез Хемед в 87-ата минута. С тази победа Белгия не просто се класира като победител в групата, а оглави и класирането в ранглистата на ФИФА за първи път в историята. Класацията ще бъде публикувана официално на 5 ноември.

Белгия - Израел 3:1
1:0 Мертенс (64)
2:0 Де Бройне (78)
3:0 Азар (84)
3:1 Хемед (88)
МИНУТА ПО МИНУТА!

Уелс пък стигна до 2:0 над Андора след попадения на Аарон Рамзи и Гарет Бейл в 50-ата и 86-ата минути. Така страната финишира на 2-ото място в групата с 21 точки. Това е първо достигане до еврофинали за тима на Уелс, който разполага с изключително талантливо поколение.

Уелс - Андора 2:0
1:0 Рамзи (50)
2:0 Бейл (86)

Третото място, даващо право на участие на баражите, бе за Босна, чийто тим победи с 3:2 при визитата си Кипър. Медуняанин откри за босненците в 13-ата минута, но Харалампис и Митидис обърнаха резултата над своя опонент. Все пак Босна стигна до успеха след втори гол на Медунжанин в 44-ата минута и победно попадение на Джурич в 67-ата минута.

Кипър - Босна и Херцеговина 2:3
0:1 Медунянин (13)
1:1 Хараламбидес (32)
2:1 Митидис (41)
2:2 Медунянин (45)
2:3 Джурич (67)