Тъчдаун №100 за Гейтс, но Бел развали купона

Антонио Гейтс се завърна с тъчдаун №100, но ЛеВион Бел развали купона в Сан Диего. Тъчдаунът в последната секунда донесе победата на Питсбърг с 24:20 и второто място в АФК Север. А на „светкавиците” – разочарование в може би предпоследния мач на „Куолкъм стейдиъм” в историята на „Футбол в понеделник вечер”.

Гейтс, който пропусна първия месец от сезона заради наказание за употреба на допинг, имаше нужда от малко повече от пет минути за да стане деветият в историята играч и втория тайтенд със 100 овладени тъчдаун паса. Бившият баскетболист се разписа още веднъж в средата на последната четвърт, но докато нападението свърши своята задача с 406 преодолени ярда, защитата предаде Сан Диего.

В последните осем минути тя първо допусна 72-ярдов тъчдаун пас на Майк Вик (13 от 26 за 203 ярда) към Маркъс Уийтън, а в последната секунда така и не се намери кой да спре ЛеВион Бел по пътя към ендзоната. Продуктът на Мичиган стейт пое топката във формация „уайлдкет” и премина през три блокажа за да донесе на „металурзите” едва втората им победа в Сан Диего от началото на века.

Питсбърг (3-2) посрещат в неделя водачите в НФК Запад Аризона. Същия ден Сан Диего (2-3) гостуват на лидерите в НФК Север Грийн Бей.