Стивън Стамкос отбеляза точка номер 500 в кариерата си в НХЛ

Стивън Стамкос отбеляза точка номер 500 в кариерата си, след като се разписа при числено превъзходство във втората част при успеха на Тампа Бей с 6:3 над Бостън в среща от редовния сезон на първенството на НХЛ. Стамкос има 278 гола и 222 асистенции в 495 мача в редовния сезон.
Брайън Бойл се отличи с два гола за победителите, а по един добавиха Ондржей Палат, Джонатан Друйн и Валтери Филпула.

Вратарят Бен Бишъп отрази 27 удара. Това е първа победа за Тампа Бей в Бостън пт 25 март 2010 година. Луи Ериксон се отчете с два гола за Бостън при числено превъзходство, а Давид Крейчи се разписа веднъж.

Бостън започна кампанията с три поредни загуби, което се случва на тима за пръв път от 1999 година.
Капитанът на Бостън Здено Хара изигра първия си двубой, след като пропусна по-голямата част от предсезонната подготовка заради контузия.

Джон Таварес записа гол и две асистенции, а Томас Грейс направи 22 спасявания при успеха на Ню Йорк Айлендърс с 4:2 над Уинипег. За островитяните останалите попадения реализираха Райън Стром, Брок Белсън и Джош Бейли.

Радим Върбата и Алекс Бъроус бяха точки при дузпите, а Ванкувър победи като гост Анахайм с 2:1. Райън Милър направи 28 спасявания, а Адам Кракнел беше точен в редовното време за тима на Ванкувър, който побеждава Анахайм за трети път в последните 12 мача. Сами Ватанен се разписа за домакините.

Филаделфия се наложи над Флорида с 1:0 с попадение на Брейдън Шен и записа първи успех за сезона от три мача.

Бъфъло спечели с 4:2 срущу гостуващия Кълъмбъс. За треньора Дан Билсма това беше първа победа начело на тима.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада:
Бостън - Тампа Бей - 3:6
Ню Йорк Айлендърс - Уинипег - 4:2
Бъфъло - Кълъмбъс - 4:2
Филаделфия - Флорида - 1:0
Ванкувър - Анахайм - 2:1 след дузпи