Левски пак спря Бдин (резултати от 10-ия кръг на Северозападната "В" група)

Левски от едноименнният град победи с 2:0 гостуващият му Бдин (Видин) в среща от 10-ия кръг на Северозападна В група. Това е третият пореден мач, в който левскарите печелят срещу видинчани в период от една година. И този път домакините тотално надиграха съперника. Тон за успеха даде Мариян Блажев, който в 17-ата минута реализира за 1:0 с глава след центриране отдясно. Трагичното представяне на бдинци накара треньорът им да извърши първата си смяна още в 30-ата минута, изваждайки Манолов. До края на полувремето Любомир Иванов бе близо до второ попадение, но видинският страж Едуард Мечикян спаси. След почивката левскарите отново доминираха. В 67-ата минута централният бранител на гостите Никола Петров опита да финтира Любомир Иванов, но загуби топката, последният я отне, финтира двама и подаде на Венцислав Миленов, който вкара за 2:0. В края на мача Симеон Рудашки и Драгомир Иванов пропуснаха да направят победата на домакините по-изразителна. За цял мач видинчани не създадоха нито една голова ситуация пред вратата на съперника. Левски пък изигра най-добрият си мач от началото на сезона.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – X кръг

Етър (Велико Търново) - Ботев (Враца)   0:1
0:1-Русев-41 мин..
Янтра (Габрово) - Ювентус (Малчика)   0:1
0:1-Бърканичков-30 мин..
Гигант (Белене) - Ботев (Луковит)   3:2
1:0-Томов-17 мин, 2:0-Пецински-31 мин, 2:1-Милчев-34 мин, 3:1-Ченков-62 мин. /дузпа/, 3:2-Петър Иванов-79 мин..
Вихър (Славяново) – Павликени   3:1
1:0-Иван Иванов-3 мин, 2:0-Борислав Иванов-17 мин, 2:1-Кушев-19 мин, 3:1-Систов-75 мин..
Севлиево - Академик (Свищов)   0:1