Кипър шокира Израел в Йерусалим (видео)

Националният отбор на Кипър шокира неприятно Израел в гостуването си в Йерусалим в група "В" на евроквалификациите. Гостите се наложиха с 2:1 и тотално объркаха сметките на своя съперник в битката за третото място и баража, като в същото време самите те запазиха реални надежди за класиране на тази позиция.

Кипър откри резултата в 58-ата минута, когато след центриране от фаул Доса Жуниор с глава простреля вратата на съперника за 0:1. В 76-ата минута Израел успя да възстанови равенството с прекрасен гол на Битон с удар извън наказателното поле. В 80-ата минута обаче гостите отново си върнаха преднината в резултата като Деметриоу бе изведен в пеналта и с мощен удар не остави шансове на вратаря за крайното 1:2.

Това поражение свали Израел на 4-ото място в групата с 13 точки и изоставане с 1 от третия Босна и Херцеговина, а Кипър е четвърти с 12 точки. Това означава, че в последния кръг се очертава изключително вълнуваща битка за третата позиция, когато Кипър приема Босна, а Израел гостува на Белгия, като всеки от трите тима има своите шансове в зависимост от развитието на тези два мача.

Израел - Кипър 1:2