Академик (Пловдив) се завърна с победа в НБЛ

След 18 години извън най-високото ниво на родния баскетбол, отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) се завърна с победа, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 92:81 в двубой от I кръг на Националната Баскетболна Лига.

Васил Кьосев беше най-резултатен за пловдивчани – 20 точки, а Костадин Маршавелски и Бошко Йованович добавиха съответно по 19 и 14 точки.

Милян Бочка беше най-реултатен за Ямбол – 21 точки, Милян Пупович вкара 14 точки, а Станислав Говедаров и Денис Агре завършиха с по 13 точки.

Домакините от Пловдив започнаха по-мотивирани двубоя и това им позволи да поведат с 25:19 след първите десет минути, но през втората четвърт гостите коригираха значително представянето си и успяха да намалят изоставането си до само една точка – 39:40.

Баскетболистите на Академик до голяма степен си подсигуриха победата през третата четвърт, когато отново използваха добре шансовете си и увеличиха аванса си до девет точки - 67:58, а в заключителните десет минути домакините удържаха финалния щурм на съперника си и се поздравиха с исторически успех – 92:81.

Академик Бултекс 99 - Ямбол 92:81 (25:19; 15:20; 27:19; 25:23)

Академик: Йовович, Ламбич, Маршавелски, Бачев, Кьосев (Михайлов, Кръстев, Харт, Ставрев, Пенев, Дафинов, Захариев)

Ямбол: Босняк, Бочка, Радетич, Агре, Говедаров (Пупович, Митрани, Е.Иванов, Чолаков, С.Иванов, А.Иванов)