100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Балкан без проблеми в Стара Загора на старта в НБЛ

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна очаквана победа в първия си двубой от сезон 2015/16 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Берое (Стара Загора) със 101:78.

Брендън Фортенбъри вкара 23 точки за победителите, Николай Върбанов и Цветослав Острев добавиха съответно по 16 и 13 точки, а Васил Александров и Мартин Маринов вкараха по 12 и 11 точки.

Остин Барнс вкара 21 точки за Берое, а Робърт Мур добави 11 точки.

Двубоят в Стара Загора бе равностоен единствено през първите десет минути, когато домакините от Берое успяха да се задържат близо до съперника си, а в самия край на частта дори и да поведат – 26:25 след тройка на Остин Барнс. През втория период гостите от Балкан показаха истинкото си лице и много бързо стигнаха до пълен обрат, а до края на полувремето момчетата на Влада Вукойчич дори успяха да натрупат двуцифрен аванс – 54:42.

В началото на второто полувреме старозагорци опитаха да стопят изоставането си, но вместо това, позволиха на съперника да покачи разликата и да убие интригата в мача – 59:77 след 30 минути игра. В заклчителната четвърт, въпреки сериозната преднина, баскетболистите на Балкан не допуснаха отпускане в редиците си и продължиха да диктуват събитията на терена, което им позволи да стигнат и до по-изразителен успех – 101:78.

Берое – Балкан 78:101 (26:25; 16:29; 17:23; 19:24)

Берое: Барнс, Гари, Тенчев, Мур, Ваклинов (Тодорович, Николов, Гълъбов, Желев, Карамфилов, Раднев, Русев)

Балкан: Върбанов, Фортънбъри, М.Маринов, Острев, Дурчев (Цветкович, Кочев, Н.Маринов, Александров, Петков)