Терзийска срещу Томова на 1/2-финал на Santa Marina Open, дъжд прекъсна мача

Българските тенисистки Джулия Терзийска и Виктория Томова играят една среща друга в полуфиналите на международния турнир за жени Santa Marina Open, който е с награден фонд 10 000 долара и е валиден за световната ранглиста. Двете спечелиха четвъртфиналните си мачове по-рано днес, започнаха двубоя помежду си, който обаче бе прекъснат при 2:1 за Терзийска в първия сет поради дъжд. Победителката трябва да срещне във финала на турнира германката Вивиан Хайзен.

След като нито една среща не успя да се проведе вчера поради дъжда във ваканционно селище "Санта Марина" в Созопол, програмата за днес включваше и четвъртфиналите, и полуфиналите поединично, както и финалът на двойки.

В четвъртфиналната фаза Джулия Терзийска победи трудно украинката Надя Колб с 6:2, 5:7, 6:4 след над два часа игра. По същото време Виктория Томова и Вивиан Златанова изиграха красив и изключително оспорван двубой, продължил 139 минути, като Златанова изпусна мачбол при 5:4 в третия сет и в крайна сметка Томова спечели с 4:6, 6:4, 7:6(4). В полуфинала между двете българки Терзийска поведе с 2:1, но дъжд прекъсна мача.

В другата част на схемата бързи победи по пътя към финала записа поставената под №4 Вивиан Хайзен от Германия. Тя първо разгроми Ленка Кунчикова (Чехия) с 6:1, 6:1, а след това спечели срещу Андрея Амалия Рошка (Румъния) с 6:1 3:0 и отказ поради заболяване. Преди това Рошка бе обърнала Каролина Стухла (Чехия) с 2:6, 7:5, 6:4.

В програмата за днес в "Санта Марина" е заложен и финалът на двойки, в който Терзийска и Хайзен срещат чехкините Кунчикова и Стухла. Терзийска е в серия от седем поредни победи на двойки, след като спечели титлата на провелия се миналата седмица на същото място турнир Sozopol Santa Marina Cup в тандем с Изабелла Шиникова.

Двата турнира се организират от домакините от ваканционно селище "Санта Марина" и "FPI Hotels& Resorts" със съдействието на Община Созопол и Българска федерация по тенис и с подкрепата на "Булстрад", "Теленор", Mall Galleria Бургас, "ЧЕЗ Трейд България" и "УниКредит Булбанк".