Русия е на точка от голямата цел (видео)

Русия постигна изключително важна победа при гостуването си на Молдова с 2:1 и направи решителна крачка към директно класиране за Евро 2016. "Сборная" записа трети пореден успех под ръководството на Леонид Слуцкий и запази преднината си от 2 точки пред Швеция кръг преди края на борбата в квалификациите. В последния си мач руснаците приемат Черна гора на "Откритие Арена" в Москва и дори равенство ще им е достатъчно, за да завършат на второто място. При загуба и победа на Швеция над Молдова, Русия ще остане трета и ще играе на баражите.

Руснаците имаха да си връщат на Молдова след нулевото равенство помежду им в началото на квалификациите. Първото полувреме беше сравнително скучно и без много голови положения, но след почивката гостите взеха своето благодарение ан две статични положения. В 58-ата минута Дмитрий Комбаров центрира от фаул, Артьом Дзюба свали топката на Сергей Игнашевич и опитният защитник откри резултата. В 78-ата минута ролите се размениха, като Игнашевич отклони към Дзюба и таранът на Зенит се разписа отблизо.

Домакините върнаха едно попадение в 85-ата минута чрез Евгений Чеботару, но това бе всичко. загубата остави Молдова на дъното в група "G" с едва 2 точки - на три зад Лихтенщайн.

В трите мача под ръководството на Слуцкий Русия има три победи и голова разлика 10:1. Отборът едва ли ще допусне грешне стъпка срещу Черна гора в понеделник, още повече след като балканците вече нямат шанс дори за бараж.

МОЛДОВА - РУСИЯ 1:2 (0:0)
0:1 С. Игнашевич (58)
0:2 А. Дзюба (78)
1:2 Е. Чеботару (85)