Ибра с гол и пропусната дузпа, Швеция ще чака грешка на Русия (видео)

Швеция победи с 2:0 като гост аутсайдера Лихтенщайн и запази шансовете си за класиране на Евро 2016. Кръг преди края на квалификациите "тре кронур" е на трето място в групата, след вече класиралия се тим на Австрия и Русия. "Сборная" има с точка повече от шведите и в последния си мач приема Черна гора. За да спечелят директна виза за еврофиналите, скандинавците трябва да победят у дома Молдова и да разчитат на загуба на руснаците.

Головете за Швеция днес отбелязаха Маркус Берг и Златан Ибрахимович във всяко от полувремената. Ибра дори пропусна дузпа малко преди почивката, но в началото на втората част подпечата успеха на своите.

Шведите бяха пределно мотивирани за убедителен успех, след като в предишните си два мача загубиха от Русия и Австрия, с което значително намалиха шансовете си за директно класиране. Скандинавците започнаха силно и в началото направиха няколко пропуска пред вратата на Петер Йеле, за да се стигне до 18-ата минута, когато Берг откри резултата. Той се възползва от пас на Джими Дюрмаз, пребори се с Марио Фрик и насочи топката в мрежата на домакините. Двайсетина минути по-късно Сандро Вийзер повали в наказателното поле Ибрахимович и реферът посочи бялата точка. Дузпата изпълни самият Ибра, но Йеле усети посоката на удара му и спаси.

Звездата на Пари Сен Жермен се реваншира за пропуска си и удвои аванса на "тре кронур" в 55-ата минута. Той получи добро подаване от Ким Калстрьом и спокойно покачи на 2:0. В ответната атака Кюне можеше да върне един гол, но Андреас Исаксон внимаваше. До края шведите действаха пестеливо и не се постараха да направят победата си по-убедителна.

ЛИХТЕНЩАЙН - ШВЕЦИЯ 0:2 (0:1)
0:1 М. Берг (18)
0:2 З. Ибрахимович (55)