Пирин с победа над Септември (Симитли) в голово шоу

В контролен мач отборът на елитния ОФК Пирин (Благоевград) победи днес с 4:3 втородивизионния Септември (Симитли). Приятелската среща се игра на стадиона в Покровник на другия благоевградски клуб - Пирин 2001. През първото полувреме "орлетата" от Благоевград превъзхождаха и действията се развиваха почти само пред вратата на Септември. В 20-ата минута с удар от воле от двайсетина метра Бенгюзов прати топката в мрежата за 1:0 за Пирин. Резултатът в полза на "зелено-белите" удвои Тошев в 32-ата минута, останал сам срещу вратаря след грешка в защитата на Септември.

През втората част играта стана по-оспорвана. В 49-ата минута Петков от гостите намали на 2:1, но домакините от Пирин си върнаха бързо преднината от два гола след точно попадение на Башлиев, който направи резултата 3:1 в 52-ата минута след корнер и разбъркване пред вратата на тима от Симитли. Четвърт час преди края Пирин поведе с 4:1 след точно изпълнена дузпа от Наков. Отпускането в редиците на благоевградчани и наивни грешки на бранителите в зелено-бели екипи позволиха на Септември да отбележи два гола - в 78-ата минута чрез Златанов и в 85-ата минута - чрез Кацимерски, които оформиха крайното 4:3.

С днешната контрола ОФК Пирин и Септември запълниха паузата на шампионата, заради евроквалификациите на националния отбор.