Лудогорец удари лидера в Румъния с бразилски голове (видео)

Шампионът на България Лудогорец постигна престижна победа срещу лидера в Румъния - Астра Гюргево, на "Лудогорец Арена" с 3:1 след бразилско шоу. Кафу (20, 42) и Вандерсон (79) бяха точни, а Марселиньо асистира и за трите попадения.

Националният вратар Владислав Стоянов се завърна в игра за първия тим, след като пропусна последния месец и игра миналия уикенд за Лудогорец 2 в Б група. Шестима бразилци започнаха от първата минута за "орлите" - Сисиньо, Натаниел Пимиента, Вандерсон, Марселиньо, Лукас Саша и Кафу.

Наставникът Едуард Ераносян нямаше на разположение централни защитници, като такива играха Йордан Минев и Сисиньо. Домакините бяха без по-голямата част от основните си играчи, които са с различните национални отбори.

Бразилският нападател на "орлите" Джонатан Кафу вкара първите две попадения за тима още преди почивката. Той откри в 20-ата минута, когато бе изведен от Марселиньо сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Три минути преди края на първата част Кафу удвои след ново подаване на Марселиньо, който го намери в наказателното поле. Гостите се върнаха в срещата с гол от фаул секунди преди края на първото полувреме. Точен за Астра бе Фернандо Болдрин. В началото на втората част гостите се опитаха да изравнят, но нямаха чисти положения.

Вандерсон в 79-ата минута с глава вкара трети гол за Лудогорец, който така записа успеха с 3:1 срещу първия във временното класиране на Румъния след 13-ия кръг. Интересното е, че третата асистенция в мача отново бе на Марселиньо.

Двубоят бе генерална репетиция за "орлите" преди гостуването на Левски другата седмица в дербито на 12-ия кръг в "А" група. Както е известно, "сините" са на първо място в елита с актив от 21 точки, а Лудогорец е с точка по-малко след поредица от четири равенства в последните пет мача за първенство.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА 3:1