Румъния изпусна питомното, но е близо до Франция

Тимът на Румъния не можа да победи Финландия насред Букурещ, с което северните ни съседи не успяха да застанат на крачка от Евро 2016. Срещата завърши 1:1, като домакините се спасиха от загуба с гол в последната минута на дефанзивния полузащитник Овидиу Хобан. Преди това в 67-ата минута Йоел Поянпало бе извел финландците напред. Те вече са вън от борбата за класиране за европейските финали, но въпреки това направиха тежка вечерта за румънците. 90 минути на терена изкара нападателят на Лудогорец Клаудио Кешеру. В последния кръг комшиите ни гостуват на Фарьорските острови, които записват много добри резултати. По същото време Унгария ще гостува на Гърция. При победа Румъния ще се класира директно за шампионата във Франция.

Румъния - Финландия 1:1
0:1 Поянпало (67)
1:1 Хобан (90)