Боатенг в игра за Милан при 3:0

Отборът на Милан победи с 3:0 Монца като гост в контрола между двата тима в паузата, а Кевин-Принс Боатенг се завърна в игра за "росонерите". Головете паднаха още през първата част. Луис Адриано откри в 23-ата минута след подаване на Андреа Поли, който асистира и на Антонио Ночерино в 28-ата минута.
Алесио Черчи пък в 41-ата минута оформи крайното 3:0 с красив гол. Наставникът Синиша Михайлович заложи на схема 4-4-2, след като схемата 4-3-1-2 разочарова в началото на сезона с четири загуби от седем срещи в Серия "А".
Боатенг влезе на почивката с номер 71 на гърба и игра до Луис Адриано като втори нападател. Той дори опита да вкара гол след удар с пета в 88-ата минута, но стражът на домакините Таргия спаси. Както е известно, ганаецът е собственост на Шалке 04, но до края на декември ще тренира с "росонерите", след което ще стане ясно дали ще се върне на "Сан Сиро", или ще бъде продаден от германците другаде.
Френският защитник Филип Мексес се завърна в игра, след като от началото на сезона лекува травма.

МОНЦА - МИЛАН 0:3
0:1 Адриано (23)
0:2 Ночерино (28)
0:3 Черчи (41)

МИЛАН: Абиати, Алекс, Мексес, Дзукети, Хосе Мари, Де Йонг, Ночерино, Сусо, Черчи, Луис Адриано

снимки: acmilan.com