България стартира със загуба в квалификациите за Евро 2016 по хандбал за жени

България стартира със загуба в квалификациите за Евро 2016 по хандбал за жени. Възпитаничките на Христо Коев и Веселина Златева претърпяха поражение от Холандия в Ротердам с 24:45 (16:24) в първа среща от група 3 на пресявките.

Българките бяха сравнително равностойни през първото полувреме, но след почивката тежка контузия на коляното получи основният разпределител Лидия Ковачева, която ще отсъства от игра в следващите няколко месеца, а това оказа влияние на представянето на целия отбор.

Най-резултатна в мача за гостенките беше Елизабет Оморегие с 8 попадения, Стефка Агова се разписа 6 пъти, а 4 попадения добави Соня Богданова.

За холандките със 7 гола се отличи Лоиз Абинг.

В другата среща от групата Испания надделя над гостуващия Австрия с 25:15 (13:6).

В следващия си двубой от кампанията България приема Испания та 11 октомври (неделя) от 17.00 часа в Габрово.