100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Ню Йорк Ред Булс докозва титлата в Източната конференция на МЛС

С голове на Саша Клиестан и Лойд Сам отборът на Ню Йорк Ред Булс се наложи с 2:1 над останалите деветима на терена играчи на Монреал в първенството на американската Мейджър лига. Ред Булс вече води с 6 точки на върха в Източната конференция.

Отборът на Ред Булс се нуждае от една точка в оставащите два мача, за да си гарантира шампионската титла в конференцията и да спечели предимство в плейофите.

Още от 15-ата минута Монреал остана с 10 човека заради червен картон на Амброиз Айонго, след като на голлинията спря с ръка удар на Брадли Райт-Филипс. От дузпата Клиестан откри резултата. Брадли Райт-Филипс в последната минута на два пъти вожеше да вкара, но при втория му опит топката попадна в Лойд Сам, който направи 2:0. В 67-ата минута Дидие Дрогба от дузпа върна едно попадение за Монреал.

В другата среща Ванкувър и Далас завършиха 0:0 и канадците остават на точка от днешния си съперник в битка за място на плейофите.