Спортният талант Марая Любенова спечели злато в Босна

Спортният талант на "Еврофутбол" – Марая Любенова, спечели по безапелационен начин титла на силния международен турнир по джудо “Borsa Open”, който се проведе на 03.10.2015 г. в град Мостар (Босна и Херцеговина). 15-годишната софиянка триумфира след три победи в категория до 52 кг при девойките до 18 години. Тя регистрира три ипона в срещите си срещу представителки на домакините, на Сърбия, а на финала – и над съперничка от Хърватия. "Това беше едно от най-силните представяния на Марая, което ме кара да се чувствам оптимист за формата й за бъдещите състезания", заяви нейният треньор Денислав Златанов. Клубът й Илинден София спечели 3 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал в конкуренцията на над 1000 състезатели от 16 държави, които бяха разпределени в шест възрастови групи. Това бе 6-о издание на турнира.

Успешен бе уикендът за още двама от Спортните таланти на "Еврофутбол". Здравко Тренев с кон Силвър бой направиха много силен турнир в Пловдив в рамките на последното държавно първенство по обездка за сезон 2015-а година. Тандемът се нареди на второ място и в трите състезателни дни - отборен, индивидуален тест и кюр. Засега 15-годишният столичанин, който е дебютант при юношите до 18 г., отстъпва само на балканските шампиони Катерина Цветанова и кон Преслав.

Мариела Николова се класира на първо място в общото класиране на клас „Лазер Радиал“ по време на регата „Компас“ – част от програмата на Първи черноморски младежки игри във Варна. В двата състезателни дни се проведоха шест гонки, а Мариела бе най-съобразителна във водите на Варненското езеро и се поздрави с крайната победа.

Медийни партньори на програмата "Спортни таланти" са вестниците „Стандарт“, „Еврофутбол“ и „Марица“, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете sportal.bg, viasport.bg, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.