Фантастичен Наполи унижи Милан на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Невероятен Наполи мечтае за титлата в Серия "А" след фантастичен разгром с 4:0 над Милан насред "Сан Сиро" в дербито от 7-ия кръг.  "Небесносините" нанесоха една от най-големите загуби на "росонерите" пред техните тифози в историята, като при малко повече късмет можеха да ги унижат още повече. Попаденията бяха дело на Алан Маркес  (13), Лоренцо Инсиние (48 и 68) и автогол на Родриго Ели (77).

Така "небесносините" вече имат 12 точки в първенството, като записаха трети успех в първенството в последните четири кръга след 5:0 над Лацио и 2:1 над Ювентус. Успехът бе едва втори в последните 21 гостувания на Наполи на Милан, като преди това през 2013 година с гол на Гонзало Игуаин спечелиха с 2:1.

Тимът на Синиша Михайлович беше изпратен с бурни освирквания, след втората поредна и общо четвърта загуба от едва седем кръга. Сърбинът получи селекция за близо 90 милиона евро, но има едва девет точки в първенството, като отбора с всеки изминал мач играе все по-слабо и има по-малко точки от "росонерите" на Филипо Индзаги след първите седем кръга.
Наполи размаза Милан на "Сан Сиро"
Наполи пък след слабия си старт демонстрира отличен футбол в Лига Европа и калчото и вкара 18 гола в последните си шест двубоя, като в един дори не се разписаха - Брюж (5:0), Лацио (5:0) Карпи (0:0), Ювентус (2:1), Легия Варшава (2:0) и Милан (4:0).

Наполи вече е на шсто място на шест зад Фиорентина, а Милан на 11-то място с девет.

Домакините започнаха мача активно и още в 3-ата минута стигнаха до първата си добра възможност. Джакомо Бонавентура отправи далечен удар, който премина до вратата. В 13-ата минута обаче Кристиан Сапата направи сериозна грешка при изнасянето на топката и я подари на Марек Хамшик, който веднага подаде на Лоренцо Инсиние, а той продължи за Алан Маркес, който изскочи на стрелкова позиция и хладнокръвно реализира за 0:1.
Милан все пак продължи да търси гола и в 24-ата минута Андреа Бертолачи центрира за Луис Адриано в наказателното поле, топката не бе най-удобната за бразилеца, който все пак отправи удар, но неточен. Наполи пък можеше да стигне до нов гол в 32-ата минута, когато Гонсало Игуаин бе изпуснат от защитата и отправи опасен изстрел, но покрай вратата.

В 40-ата минута Игуаин претендира за дузпа за задържане в наказателното поле, но съдията Никола Рицоли прецени, че няма основания да посочи бялата точка.
Още в началото на второто полувреме Наполи стигна до нов гол. В 48-ата минута Лоренцо Инсиние направи двойно подаване с Гонсало Игуаин, който го изведе на скорост в наказателното поле и италианецът отблизо прати топката в мрежата.

В 60-ата минута Милан стигна до една от малкото си добри възможности пред вратата на неаполитанците. След центриране от фаул Родриго Ели се извиси и стреля с глава, но Хосе Рейна спаси. Веднага след това обаче Наполи оранизира страхотна контра и Инсиние пусна на скорост за Хосе Кайехон, който обаче отигра ситуацията много лошо и позволи да бъде застигнат от защитник, който да блокира удара му.

Гостите обаче продължиха да бъдат по-добрият тим на терена и в 68-ата минута те си спечелиха нарушение пред наказателното поле, а Лоренцо Инсиние с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 0:3.
Играчте на Наполи обаче не се смилиха над своя съперник и продължиха да действат по-активно, като така в 77-ата минута се стигна и до ново попадение във вратата на Диего Лопес. Фаузи Гулам напредна отляво и пусна остър пас в наказателното поле, а Родриго Ели с шпагат насочи топката в собствената си врата за 0:4. В самия край на мача Бонавентура можеше да направи загубата а тима си по-почетна, но ударът му от фаул бе спасен от Хосе Рейна.