Сент Етиен и Бордо с нови грешки

Отборът на Сент Етиен записа втора поредна загуба в Лига 1. След тежкото поражение от Ница като домакин в предния кръг, сега "зелените" бяха победени при визитата си на Каен. Единственото попадение бе дело на Анди Делор в 62-ата минута. Тогава след бърза атака Венсан Бесат проби по фланга и центрира успоредно на голлинията, доста играчи се разминаха с топката, но на далечната греда Делор я засече и я прати в мрежата. 3С успеха си днес Каен се изкачи до трета позиция в класирането с 18 точки - само на две от лидера Пари Сен Жермен, докато Сент Етиен остава пети с 16.

Пред 13 000 зрители Лориен победи Бордо с 3:2. Головете за Лориен отбелязаха Бенжамин Муканджо в 47-та минута, Абдул Мажед Варис в 64-та минута от дузпа и Зарго Туре в 79-та минута. Голмайстори за Бордо бяха Диего Ролан в 38-та минута и Адам Уна в 89-та минута. И двата отбора завършиха с по 10 души: Ламине Гасама /Лориен/ и Роко /Бордо/ получиха червени картони в 82-та минута.
Лориен е на 9-то място във временното класиране с 14 точки, а Бордо е на 14-то място с 10 точки.