Два специалитета от Ериксен, фамозен автогол на Кейн и точка за Тотнъм (видео)

Тотнъм продължи добрата си серия от поредни мачове (седем) без загуба в Премиър лийг, след като днес "шпорите" стигнаха до равенство - 2:2, със Суонзи на "Либърти Стейдиъм".

Андре Аю даде преднина на домакините в 16-ата минута, когато засече с глава центриране на Монтеро отляво. Кристиан Ериксен обаче взе нещата в свои ръце и изравни от пряк свободен удар, като за това попадение голяма вина носи и Лукаш Фабианкси, който на се ориентира и допусна топката да влезе почти в центъра на неговата врата. Само четири минути след това обаче "лебедите" върнаха преднината си благодарение на голмайстора на "шпорите" Хари Кейн, който си вкара фамозен автогол, след като засече от воле центриране от корнер на Джонджо Шелви.

В 65-ата минута Ериксен отново матира Фабиански от пряк свободен удар за крайното 2:2. В добавеното време Суонзи можеше да стигне до победата, след като Фернандес засече с глава центриране от фаул, Лорис се разтегна максимално и докосна топката, която след това срещна и напречната греда.

Тотнъм е на осмо място с 13 точки, докато Суонзи има 10.