Кедира и Мората поведоха Юве към обрат (видео)

Шампионът на Италия Ювентус постигна втора победа в първенството, след като обърна Болоня с 3:1 в двубой от 7-ия кръг на Серия А. Треньорът Масимилиано Алегри заложи на същите стартови 11, които през седмицата надвиха и 2:0 Севиля в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Двубоят започна лошо за "бианконерите" с попадение на Антони Муние, който бе точен в 6-ата минута със своя гол № 3 в калчото. Вратарят Джанлуиджи Буфон също има вина за попадението, след като изби, но коженото кълбо рикошира в гърба му и спря в мрежата.

Последва натиск на момчетата водени от Масимилиано Алегри и в 33-ата минута Алваро Мората изравни. Нападателят бе точен с глава след центриране на Сами Кедира и рикошет в Гасталдело. Голът бе първи за него в Серия "А" за този сезон.

Второто полувреме започна с нов гол на Старата госпожа. Пауло Дибала бе точен от дузпа в 52-ата минута. Дебютиралият днес в калчото Кедира изправи тифозите на "Ювентус Стейдиъм" на крака в 63-ата минута, когато вкара своя първи гол за Ювентус в Серия "А". Бившият играч на Реал Мадрид получи асистенция от бившия си съотборник на "Сантиаго Бернабеу" Мората.

Така Ювентус вече има осем точки в класирането, докато Болоня след шестата си загуба остана на последно място с едва три точки.

Успехът е първи за шампионите пред своите тифози след три неуспешни опита.