Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Дебютен гол измъкна "нерадзурите" от нова загуба (видео)

Отборът на Интер стигна само до равенство 1:1 в гостуването на Сампдория от 7-ия кръг на Серия "А". Хърватският нападател Иван Перишич донесе точката на "нерадзурите" със своето първо попадение в калчото в 76-ата минута. Колумбийският нападател Луис Муриел даде аванс на домакините в 51-ата минута със своя трети гол в тази кампания, когато засече центриране на Пабло Перейра отдясно.

Преди това Самп пропусна няколко положения преди почивката, а "нерадзурите" също имаха две възможности за гол. Хоакин Кореа пък пропусна на празна врата. Муриел с глава бе близо до гол в 50-ата минута, но стреля в аут, а при следващата атака попадна в прегръдките на своите съотборници. Това бе негов четвърти гол в кариерата му във вратата на Интер, като на нито един друг отбор на Апенините не е вкарвал повече (б.а. само на Рома е вкарал четири).
Междувременно младият Перейра стана най-младият футболист с асистенция през този сезон в топ пет на големите първенства на Европа. Десният защитник е само на 17 години и девет месеца.

В 76-ата минута Перешич отблизо изравни, след като Мауро Икарди му подаде. Гостите се опитаха да стигнат и до трите точки, но нямаха чисти положения и за първи път от 2008 година срещата на "Луиджи Ферарис" завърши наравно, както и тогава 1:1 в дебюта на Жозе Моуриньо.

Точката изведе Интер на първо място с 16 точки преди останалите мачове, но след пет поредни победи и поражението с 1:4 от Фиорентина във втори пореден мач не взе трите точки. Сампдория пък за първи път не стигна до победата на "Ферарис" и също така за първи път момчетата на Валтер Дзенга не вкараха повече от един гол в този шампионат пред своите тифози. "Моряците" имат 11 точки в първенството.