Автогол и дузпа в небето спряха Леверкузен (видео)

Няколко дни след злощастната загуба с 1:2 от Барселона в Шампионската лига Байер (Леверкузен) записа разочароващо 1:1 срещу Аугсбург у дома в двубой от осмия кръг. Груба грешка допусна Бернд Лено, който в 12-ата минута не успя да изрита върнатата му от Жонатан Та топка и се стигна до автогол, който беше записан на името на вратаря.

Все пак "аспирините" успяха да изравнят още преди почивката, след като в 39-ата минута Карим Белараби довкара след удар в гредата.

През втората част Байер доминираше и дори стигна до дузпа, след като в 70-ата минута Ян-Ингвер Калсен-Бракер игра с ръка, но Хакан Чалханоолу пропусна, шутирайки в аут.

Така след само осем кръга в Бундеслигата Леверкузен е едва седми, на 11 точки зад лидера Байерн (Мюнхен). Аугсбург пък има само пет пункта в своя актив и е в долната част на класирането.