Дербито на Мърсисайд отново не излъчи победител, но може би затегна примката около Роджърс (видео)

225-ото издание на дербито на Мърсисайд отново не излъчи победител, след като Евертън и Ливърпул направиха 1:1 на "Гудисън Парк". Дани Ингс откри резултата в 42-ата минута, но в добавеното време на първата част Ромелу Лукаку изравни след груба грешка в защитата на "червените".Този резултат обаче може да се окаже пагубен за мениджъра на Ливърпул Брендън Роджърс, за когото все по-усилено се говореше в последно време, че ако днес неговият отбор не победи, той може да бъде освободен.

Евертън започна със същите 11, както и при победата срещу Уест Бромич. Роджърс заложи на същия стартов състав, който започна и при победата над Астън Вила. Това означаваше, че Даниел Стъридж, който вкара два гола срещу бирмингамци, но получи почивка срещу Сион, отново бе титуляр.

В четвъртата минута Милнър бе изведен много добре в наказателното поле, но Тим Хауърд се хвърли смело и успя да избие топката с крак. Действието на вратаря бе рисковано, но той бе много прецизен и игра чисто, предотвратявайки първата голова опасност.

В осмата минута "червените" направиха нова много добра атака, в която Шкъртел центрира точно по земя към Стъридж, който засече от малкото наказателно поле, но Ягиелка успя да избие удара на нападателя. Натискът на гостите продължи и Дани Ингс първо се оказа зад отбраната на Евертън, но Ягиелка отново се намеси добре, а след това Ингс стреля добре от въздуха, но топката премина над вратата.

В 26-ата минута Коутиньо и Милнър направиха хубаво двойно, след което бившият играч на Манчестър Сити стреля отблизо от малък ъгъл, но Хауърд изби с крак. Много скоро след това и "карамелите" създадоха първата си чиста голова възможност в мача. Баркли центрира от ъглов удар, а отбраната на Ливърпул остави Нейсмит сам. Последният засече с глава, а Миньоле показа страхотен рефлекс и спаси с една ръка. В 30-ата минута белгийският страж се намеси за втори път по  много добър начин, след като изби силен удар на Джеймс Макарти.

В 42-ата минута отбраната на "карамелите" проспа един корнер пред вратата на Хауърд и остави Дани Ингс сам в малкото наказателно поле. Нападателят засече с глава, давайки преднина на Ливърпул.

В добавеното време защитата на Ливърпул в лицето на Джан и Шкъртел допусна поредната фрапантна грешка, след като не успя да се справи с едно центриране на Деулофеу отдясно. Джан се опита да изчисти, но уцели своя съотборник и след рикошета топката се озова в Лукаку, който нямаше как да пропусне отблизо - 1:1.

Втората част започна на доста по-ниско темпо и без особени положения. Домакините имаха известно териториално предимство и на няколко пъти в несигурната защита на Ливърпул се усещаше напрежение. Гостите приеха играта в своята половина и започнаха да действат на контраатака. В 66-ата минута Рос Баркли нанесе много опасен удар от 30-ина метра, но топката мина на сантиметри встрани.

В 70-ата минута Лукаку се озова в добра позиция и стреля силно, но Миньоле отново спаси. Ливърпул отговори с индивидуален пробив на Коутиньо, завършил с удар, който бе избит от Хауърд.

12 минути преди края Лукаш Лейва, който малко по-рано получи жълт картон, фаулира в гръб Макарти, но главният рефер го пожали и не му показа втори картон. Веднага след това Роджърс замени Лейва с Алън.

В края страстите се нагорещиха и Лукаку и Сако стигнаха почти до физическа саморазправа. Иначе Евертън търсеше повече победата в последните минути, но натискът на домакините така и не даде резултат и двата отбора поделиха точките. Така за четвърти пореден път дербито на Мърсисайд завърши без победител.