Победната серия приключи! Виляреал си намери майстора (видео)

Лидерът в класирането на Примера дивисион Виляреал допусна първо поражение от началото на сезона в испанското първенство. "Жълтата подводница" отстъпи с 0:1 пред Леванте като гост в мач от 7-ия кръг. По този начин приключи серията от 5 поредни победи на Виляреал в Ла Лига.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Дейверсон в 83-ата минута. Бразилският нападател бе точен с удар от въздуха между няколко бранители на Виляреал след центриране отляво на резервата Набил Гилас.

Още през първото полувреме - в 36-ата минута, Боян Йокич от Виляреал получи втори жълт, съответно червен картон и това до голяма степен наклони везните в полза на тима на Леванте, който пък се поздрави с първа победа този сезон.

Виляреал остава на върха преди мадридското дерби с 16 точки, а Леванте е 18-и с 6 точки.