След куп пропуски, Ботев Пд се разправи с Монтана (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Монтана с 1:0 в мач от 11-ия кръг на "А" група. Попадението отбеляза Нико Варела в 69-ата минута, след мощен пробив и асистенция на Рахави Кифуети. Победата на "канарчетата" можеше да бъде по-изразителна, но футболистите на Ермин Шиляк направиха доста пропуски.

В 16-ата минута Лъчезар Балтанов нацели левия стълб с удар от границата на големия пеналт.

В 25-ата минута Жоел Чибамба пропусна да се разпише сам срещу вратаря, стреляйки високо над напречната греда.

В 35-ата минута Чибамба за втори път не успя да се разпише от чиста позиция. Нападателят бе изведен очи в очи с Иванов, но шутира право в него.

В края на първата част Йордан Христов имаше възможност да открие резултата, но не успя да намери очертанията на вратата, след като стреля под ъгъл от дясно.

В 65-ата минута Монтана създаде първото опасно положение. Георги Ангелов на няколко метра от вратаря на Ботев стреля с глава, но прати топката в ръцете на Голас.

В 80-ата минута Кифуети отправи топовен шут към вратата на Иванов, който профуча на сантиметри от напречната греда.

Секунди преди края на двубоя Чибамба опропасти нова добра възможност за гол. Мощният таран се освободи от опеката на прекия си пазач, но останал сам срещу стража на гостите не успя да уцели вратата.

БОТЕВ ПД - МОНТАНА 1:0

1:0 Варела 69

БОТЕВ ПД: Голас, Филипов, Старокин, Златков, Николов, Христов, Балтанов, Гамаков, Генов, Кифуети, Чибамба

МОНТАНА: Иванов, Тодоров, Ангелов, Михов, Хубчев, Георгиев, Пашов, Балджийски, Генчев, Минчев, Илиев