България удари Сърбия с 3:0 в последната си контрола (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националия отбор на България завършиха с победа подготовката си за Европейското първенство, на което сме домакини заедно с Италия. Момчетата на селекционера Пламен Константинов удариха сребърните медалисти в Световната лига от Сърбия с 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) във втората контрола помежду им, играна тази вечер пред около 4500 зрители в зала "Арена Армеец".
България - Сърбия
Така българите се реваншираха за вчерашната си загуба от "плавите" с 1:3, която се игра при закрити врати. По този начин "лъвовете" завършиха по възможно най-добрия начин подготовката си за шампионата на Стария континент. Това бе и последна проверка преди Европейското и за двата тима.
Най-оспорван се оказа първият гейм, който вървеше точка за точка. При 22:22 капитанът Владо Николов направи успешна атака и даде предимство, а ас на Мирослав Градинаров затвърди преднината. В крайна сметка "трикольорите" спечелиха с 25:23 след атака на Виктор Йосифов. В останалите два гейма България имаше по-сериозно предимство, като водеше в резултата през цялото време и ги спечели съответно с 25:20 и 25:16, а с това и мача с 3:0.
Над всички за българския тим бе капитанът и рожденник Владимир Николов със страхотните 20 точки (4 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака) за победата. За "плавите" Марко Ивович завърши със скромните 8 точки, а Никола Ковачевич, Саша Старович и Сречко Лисинац се отчетоха с по 7 точки.
БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)