Спартак (Плевен) се провали и срещу Локомотив (Горна Оряховица)

Горнооряховският Локомотив спечели – 1:0 гостуването си в Плевен на местния Спартак. Победното попадение реализира Милен Желев. В 41-ата минута той бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и изпрати топката в мрежата зад Димитър Пантев. „Железничарите“ напълно заслужиха трите точки. Те бяха по-добрият тим, действайки нахъсано, окрилени от подкрепата на стотина свои фенове.

Селекцията на Сашо Ангелов можеше да открие головата си сметка още в 36-ата минута, но необезпокояваният Мартин Райнов не уцели вратата. Секунди преди края на първото полувреме гостите останаха в намален състав – Иво Михайлов фаулира пред наказателното поле откъсващият се сам Цветомир Тодоров и главният съдия Георги Димитров му вдигна директен червен картон.

Фаулираният „върна жеста“ в 67-ата минута, когато наплю съперник и също бе изгонен от рефера. През втората част домакините създадоха впечатление за натиск, но действията им бяха хаотични без идея и живец.

В актива им може да попадне само един удар на влезлият като резерва Стефан Христов, но топката премина встрани от вратата.

Локомотивци посрещнаха хладнокръвно неориентираните набези на съперника, групирайки се пред наказателното си поле.

Така плевенският Спартак вече натрупа шест мача без победа.

СПАРТАК ПЛ: 1. Димитър Пантев – 12. Пламен Тенев, 3. Стенислав Георгиев, 5. Кристиян Григоров, 4. Живко Господинов, 17. Антони Иванов /82-14. Преслав Антонов/, 15. Тихомир Тодоров, 11. Христо Кирев /58-7. Пламен Илиев/, 10. Васил Шопов /капитан/, 6. Цветомир Тодоров, 13. Жулиен Бенков /47-9. Стефан Христов/

Старши треньор: Роберт Петров

ЛОКО ГО: 1. Пламен Колев – 83. Иван Пенев, 26. Мариан Иванов, 71. Иво Харизанов, 3. Иво Михайлов, 6. Атанас Фиданин /капитан/, 7. Мартин Райнов, 8. Милен Желев /75-10. Тихомир Кънев/, 93. Димитър Байдаков /52-13. Атанас Димитров/, 11. Красен Трифонов /86-66. Антоний Балъков/, 88. Йордан Апостолов.

Старши треньор: Сашо Ангелов

Жълти картони – Пламен Тенев, Кристиян Григоров, Живко Господинов, Антони Иванов, Тихомир Тодоров /Спартак/; Димитър Байдаков /Локомотив/