Дунав с класика над Локо (Мездра)

Дунав (Русе) победи Локомотив 2012 (Мездра) с 3:0 в мач от десетия кръг на първенството на Б-футболна група, игран на Градския стадион в Русе. Дунавци бяха по-добрия отбор и още в 47-мата секунда откриха резултата с гол на Николай Колев. След ъглов удар в 15-тата минута отново Колев отбеляза второто попадение за русенския тим. Така на почивката футболистите на Веселин Великов водеха с 2:0.

През второто полувреме Дунав продължи да доминира на терена. За нарушение срещу Николай Колев в 68-та минута бе отсъдена дузпа, която Георги Чакъров реализира и русенският тим поведе в резултата с 3:0. До края на мача Дунав продължи да бъде по-активния отбор, но до следващ гол не се стигна. Преди началото на срещата с минута мълчание бе почетена паметта на една от най-големите футболни легенди на Русе - Атанас Цанов.