Барса страда без Меси и Иниеста (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Барселона загуби с 1:2 гостуването си на Севиля в един от най-интересните мачове от 7-ия кръг на испанската Примера дивисион. Михаел Крон-Дели (52) и Висенте Ибора (58) бяха точни за Севиля, а Неймар от дузпа в 74-ата минута реализира попадението за гостите, което обаче не стигна на тима за нещо повече от почетно поражение. Каталунците заемат трето място в класирането с 15 точки, като са на точка зад лидера Виляреал. "Жълтата подводница" играе утре с Леванте, в неделя е и голямото дерби Атлетико Мадрид - Реал Мадрид.

Наставникът на Барса Луис Енрике не можеше да разчита на двама от най-важните си играчи - аржентинската суперзвезда Лионел Меси и опитния халф Андрес Иниеста. Двамата пропуснаха срещата на "Рамон Санчес Писхуан" поради контузии.

Севиля удари Барселона

За Барса това е второ поражение от началото на сезона в Ла Лига. Севиля пък записа едва втората си победа от старта на испанския шампионат и се изкачи от 16-о на 10-о място в подреждането, събирайки 8 точки.

Наставникът на Севиля Унай Емери най-сетне дочака победа срещу Барселона като треньор - в 20-те си досегашни сблъсъка с каталунците той имаше 14 загуби и 6 равенства.

Гостите уцелиха три греди в мача - по веднъж това сториха бразилецът Неймар, уругваецът Луис Суарес (през първата част) и резервата Сандро Рамирес - в заключителните минути.

Неймар тества вратаря на Севиля Серхио Рико с удар по земя в 6-ата минута, но стражът внимаваше и изби топката. Три минути по-късно пък заместникът на Меси в състава на каталунците - младият Мунир Ел Хадади, стреля над вратата от нелоша позиция, след като топката му бе свалена с глава от негов съотборник. Минута по-късно и вратарят на Барса Клаудио Браво трябваше да се намесва - след изпълнение на ъглов удар. Чилийският страж се справи отлично, улавяйки топката след удар отблизо с глава на френския нападател на домакините Кевин Гамейро. В 12-ата минута отново имаше напрежение пред вратата на Барса след статично положение - този път след опасно центриране от фаул. Веднага след това събитията се пренесоха пред вратата на андалусийците, като Луис Суарес застраши вратата на Рико, след като нахлу в наказателното поле след пас на Неймар, но ударът на уругваеца бе блокиран от бранител.

В 21-ата минута първо Гаймейро получи топката в наказателното поле на Барса, но от малък ъгъл не успя да преодолее Браво, а секунди след това Неймар бе фаулиран пред наказателното поле на Севиля, но въпреки това съумя да подаде на Суарес, който изскочи очи в очи с Рико и с хубав удар опъна мрежата зад вратаря. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като уругваецът бе в положение на засада. Неймар пък изпълни по чудесен начин прекия свободен удар, топката се отби от левия страничен стълб и се разходи по голлинията. Жерард Пике гледаше топката отблизо и закъсня с опита си за добавка. Топката бе избита, а след това и ударът на Суарес не намери целта и домакините оцеляха в тази доста любопитна ситуация.

В 38-ата минута футболистите на Луис Енрике отново бяха много близо до гола. Пак гредата обаче бе верен помощник на Серхио Рико - този път след техничен удар на Суарес.

Минута след почивката Пике отправи удар с глава от вратарското поле, но не успя да вложи достатъчно сила и не затрудни Рико.

В 52-ата минута датчанинът Михаел Крон-Дели изведе домакините напред в резултата. Гамейро проби чудесно отдясно и пусна топката успоредно на вратата на Браво, тя достигна до непокрития Крон-Дели и датчанинът я насочи в мрежата - 1:0.

Само 2 минути след попадението Гамейро, който не спираше да тормози каталунската отбрана, можеше да направи резултата 2:0, но бе блокиран в последния момент от защитник на Барса.

В 58-ата минута играчите на Луис Енрике получиха втори гол и вече бяха притиснати до стената. След центриране на Крон-Дели, Гамейро опита акробатичен удар, но Висенте Ибора бе играчът, който насочи топката с глава в мрежата зад Браво - 2:0.

В 63-ата минута Рико с блестящо спасяване попречи на Неймар да намали аванса на Севиля в резултата, а секунди след това стражът на андалусийците отново показа класа и резултатът пак не бе променен.

В 74-ата минута Неймар от дузпа върна надеждите на каталунците, че могат да си тръгнат поне с точка от "Рамон Санчес Писхуан". 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на левия бек на севилци Беноа Тремулинас. Решението на рефера Мансано обаче може да се нарече спорно, тъй като останаха съмнения дали французинът е играл с ръка в или извън наказателното поле, а и ръката на бранителя бе плътно до тялото на футболиста.

В 79-ата минута Барса бе много близо до равенството. Появилият се на мястото на Мунир Сандро Рамирес получи пас отляво от Луис Суарес, но от непосредствена близост уцели греда.

В 85-ата минута имаше голямо разбъркване пред вратата на Рико, но нито един играч на Барса не успя да нанесе голов удар - Севиля оцеля и в тази ситуация. Финалният натиск на гостите не даде резултат и футболистите на Луис Енрике трябваше да преглътнат поражението от коравия отбор от Андалусия.