Мексико победи Коста Рика в квалификациите за Рио 2016

Марко Буено отбеляза два гола при победата на Мексико с 4:0 над Коста Рика в първия мач от група "В" на квалификациите за турнира по футбол за олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016. Отборът на Мексико до 23 години е олимпийски шампион от Лондон 2012. Буено откри резултата в 19-ата минута. Уилям Фернандес Гонсалес от Коста Рика се отбеляза автогол в добавеното време на първото полувреме. След това Буено направи 3:0 в 77-ата минута, а в 88-ата точен беше и Ерик Торес.

В първия мач от групата Хондурас победи Хаити с 1:0. Тимът на Мексико, който се бори за 11-о участие на олимпийски игри, ще играе с Хаити в неделя, а в сряда ще срещне Хондурас. Коста Рика се стреми към четвърто участие на олимпийски игри и първо след 2004 година насам. Първите два отбора от групата се класират за полуфиналите на 10 октомври в Юта.