Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Голяма издънка за Славия - уникалният карък с дузпите на Пирин продължава (видео)

Славия допусна сериозна издънка, след като не успя да победи като домакин Пирин в мач от 11-ия кръг  на "А" група и срещата на "Овча купел" завърши 0:0. За равенството повече трябва да съжаляват гостите от Благоевград, които съвсем спокойно можеха да спечелят срещата, но Венцислав Бенгюзов изпусна дузпа в 93-ата минута.

Това бе трети пореден пропуск за орлетата от бялата точка през този сезон. Те не успяха да реализират срещу Левски на "Герена" в последните минути на двубоя и той завърши 0:0, а преди това пропуснаха и срещу Литекс в Ловеч в средата на втората част при 0:0 и в крайна сметка загубиха мача след гол на Асприля в 94-ата минута.

Славия - Пирин Бл

Славия и Пирин изиграха слабо първо полувреме, през което не бе създадено нито едно голово положение. Първата по-интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато халфът на гостите Янко Сандански стреля от 25 метра, но Георги Петков спаси.

В 41-ата минута дойде и следващият точен шут към една от двете врати. Янис Карабельов шутира от 21-22 метра, но право в ръцте на Костов.

Славия започна по-добре втората част и в 49-ата минута създаде първата истинска голова възможност. Това стори Цветомир Панов, който след самостоятелен пробив излезе очи в очи с Костов, но вратарят се намеси блестящо и спаси шута на белия футболист.

В 73-ата минута резервата Мансе получи отличен извеждащ пас, но се засуети и в крайна сметка стреля с гръб към вратата, но шутът не затрудни стража на гостите. Само 180 секунди по-късно след самостоятелен пробив Жереми Манзоро нахлу отдясно в наказателното поле на Пирин и опита пас към оставения непокрит Антон Карачанаков, но то не се получи и белите отново пропиляха великолепна възможност да открият резултата.

Пропуските можеха да им струват дори едната точка, тъй като в даденото от рефера продължение на двубоя Семерджиев фаулира Тони Тасев и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Бенгюзов, но изстрелът му бе спасен от Георги Петков, който спаси белите от втора поредна загуба в първенството.