Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Първи голям финал за Барселона и Алекс Везенков

Баскетболният Барселона и българското крило Александър Везенков достигнаха първи голям финал за новия сезон. Каталунците ще спорят за третото по значимост отличие в Испания - Суперкупата на страната, след като в полуфиналите отнесоха Гран Канария с категоричното 88:60. Съперник на Барса в битката за трофея ще бъде победителият от втората полуфинална двойка, противопоставяща домакините на надпреварата Уникаха (Малага) и европейските клубни шампиони от Реал (Мадрид).

"Блаугранас" категорично бяха по-добрият отбор и нанесоха решаващия си удар през третата четвърт на двубоя. Тогава те реализираха двойно повече точки от съперника си - 30 срещу само 15, а разликата се покачи до повече от 20 точки, след което Гран Канария не намери сили да се върне в срещата.

Александър Везенков игра 15 минути за Барселона, но не успя да запише точки, пропускайки и трите си стрелби от игра. 20-годишният българин остави срещу името си в статистиката 5 борби, 1 асистенция, 1 грешка и 4 лични нарушения.

Шведът Маркус Ериксон бе най-резултатен за победителите с 16 точки, които реализира за едва 13 минути. Това бе и първи официален двубой за него след 363 дни прекъсване, в които той лекуваше тежка травма на коляното.

Джъстин Долман се оттегли с 14 точки, Томаш Саторански добави 11 и направи 8 асистенции, а Алекс Абринес вкара 10 точки.

Канадецът Кевин Пангос вкара 13 точки за Гран Канария, сенегалското крило Ситафа Саване реализира 12, а Сасу Салин остана с 10.