Ливърпул се издъни и срещу Сион (видео)

Английският Ливърпул продължава с изключително колебливото си представяне през сезона и записа втори пореден неуспех, завършвайки наравно 1:1 с швейцарския Сион на своя "Анфийлд". Възпитаниците на Брендън Роджърс стартираха мача с ранен гол, но тва не им бе достатъчно да стигнат до победата и по този начин записаха второ реми в групите на Лига Европа, в което отново допускат изравняване, след като са водили в резултата. Адам Лалана откри резултата след едва четири минути игра, но още в 18-ата Асифуа изравни. До края на мача и двата тима имаха шансове да отбележат, но това не се случи. Така Сион, който се представя изключително разочароващо в първенството на Швейцария, запази първото си място в групата с 4 точки, докато Ливърпул е с две, колкото има и френският Бордо.

Халфът Адам Лалана даде ранен аванс на Ливърпул в домакинството на Сион. Той получи пас на празна врата от Дивок Ориги и с удар с десния крак матира Ванис за 1:0. Преди попадението обаче имаше сериозни съмнения за засада на Лалана. В ранните минути Ливърпул демонстира добра игра и пропуски пред вратата на Ванис направиха още Ориги и Дани Ингс.

След няколкото пропуска на Ливърпул за втори гол във вратата на съперника, се стигна до изравняване. Гостите стигнаха до 1:1 след поредната грешка на отбраната на мърсисайдци и добра своя атака, извела Ебенезър Асифуа сам срещу Миньоле, за да се разпише тъмнокожият бързак във вратата на "червените".

До почивката и през втората част домакините безуспешно опитваха да си върнат преднината. Те създадоха няколко чисти положения, които обаче бяха пропуснати с лека ръка от голмайстора Адам Лалана и направилия куп фрапантни пропуска Ориги. Една от ситуациите пред Лалана бе изключително чистна, след като английският национал бе оставен абсолютно непокрит около точката на дузпата, но стреля изключително леко по тревата и позволи на вратаря на гостите да отрази.

От своя страна гостите също имаха за какво да съжаляват, като в 70-ата минута Асифуа имаше шанса да стреля от 3-4 метра в наказателното поле, след като се справи с Джо Гомес, но Симон Миньоле отрази удара му.

По този начин двата отбора не успяха да си отбележат повече голове, с което завършиха наравно, което доведе до вълна от освирквания от трибуните на "Анфийлд" към домакинския тим.

ЛИВЪРПУЛ - СИОН 1:1
1:0 - Лалана (4)
1:1 - Асифуа (18)

ЛИВЪРПУЛ (3-4-1-2): Симон Миньоле, Джо Гомес, Коло Туре (Мамаду Сако), Емре Джан, Натаниел Клайн (Алберто Морено), Джордън Айб, Джордън Роситър, Джо Алън, Адам Лалана, Дани Ингс (Филипе Коутиньо), Дивок Ориги