Без победител в дербито на бившите на Бербатов (видео)

Монако стигна до 1:1 срещу Тотнъм в двубой от група J на Лига Европа в дербито на два от бившите отбори на българската звезда Димитър Бербатов. Това беше първи мач между двата тима в европейските клубни турнири. Досега те се бяха изправяли единствено в контролен мач през лятото на 2013 г., когато монегаските громят лондончани с 5:2.

Двубоят започна с очакван домакински натиск  и още в първата минута Андреа Раджи отправи удар с глава след центриране на Бернардо Силва.Малко по-късно Монако стигна и до първия си ъглов удар, но изпълнението не затрудни английската отбрана. В 7-ата минута Ласина Траоре отправи удар от труден ъгъл, но топката не намери целта. Играчите на Тотнъм постепенно изравниха играта и в 19-ата минута белгиецът Насер Шадли отправи удар, но топката мина над вратата.

Три минути по-късно Рикардо Карвальо трябваше решително да се намесва след центриране на Киърън Трипиър отдясно.Натискът на Тотнъм даде резултат в 34-ата минута, когато аржентинецът Ерик Ламела откри резултата. Той завърши една бърза атака на Тотнъм, след като се възползва от грешка в отбраната на Монако. Даниел Субашич отрази първия удар към вратата, но топката попадна в Ламела, който я вкара в опразнената врата.

Отговорът на Монако не закъсня, но Юго Лорис отрази удара на Лемар. Ласина Траоре пък на два пъти не успя да отправи точен изстрел към вратата на гостите. Малко по-късно Траоре попадна в засада. В крайна сметка Монако не успя да върне гола до края на полувремето и така Тотнъм се оттегли на почивка с аванс от едно попадение.

Дъждът продължи да се сипе и през второто полувреме, което беше благоприятно за гостите, които умело удържаха своя аванс пред напора на домакините. Отбраната на "шпорите" обаче рухна в 81-ата минута, когато влезлият като резерва бивш ас на Милан Стефан Ел Шаарауи изравни с глава сле центриране на Набил Дирар. Три минути по-късно самият Дирар опита късмета си, но Лорис спаси. До края на мача и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но резултатът се запази и в крайна сметка те си поделиха точките.

В другия мач от групата Карабах сензационно победи у дома Андерлехт с 1:0 с гол на Ричард в 36-ата минута. Така начело в класирането с 4 точки върви Тотнъм, следван от Карабах с 3, Монако - 2 и Андерлехт - 1.

Монако - Тотнъм 1:1
0:1 - Ламела (34)
1:1 - Ел Шаарауи (81)