Универсидад де Чиле с първа Суперкупа в историята си

Универсидад де Чиле спечели за първи път Суперкупата на Чили, след като на финала се наложи над Универснидад Консепсион с 2:1. Уни де Чиле игра в тази среща като шампион за миналия сезон 2014/2015, докато противниците им са носители на купата на страната.

"Сините" стартираха по-добре мача и още в 10-ата минута откриха резултата чрез Кристиан Суарес, който наказа грешка на вратаря на Консепсион Кристиан Муньос.

На другата врата Джони Ерера нямаше много работа, с изключение на една ситуация в петата минута на втората част. В 80-ата минута Матиас Родригес, само две минути след влизането си на терена на мястото на контузения Себастиян Убила, вкара за 2:0 с шут по земята с десния крак.

В 91-ата минута отборът на Консенсион стигна до гол след доста спорна дузпа, реализирана от Фернандо Манрикес, спечелена от самия него.